آزمون یوس یکی از اصلی ترین آزمون های ورود به دانشگاه های ترکیه است. در شروع این مطلب عنوان می شود که دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های ترکیه، باید آزمون یوس YOS بدهند. این آزمون ورودی در هر یک از دانشگاه های این کشور به طور اختصاصی برنامه ریزی و برگزار می شود. سوالات معمول در این آزمون عبارتند از سوالات مهارت، هوش منطقی، ریاضی و زبان ترکی استانبولی.

به عبارتی معیار و شاخص پذیرفته شدن در دانشگاه های ترکیه، قبولی در این آزمون می باشد. آزمون یوس همانند کنکور سراسری است که در این کشور برگزار می شود. اما امروزه این آزمون در بسیاری از دانشگاه های ترکیه به طور مستقل و مجزا برگزار می گردد. در این آزمون مهارت های آموزشی پایه، توانایی و تسلط بر زبان ترکی استانبولی، دانشجویان بین المللی را سنجیده و ارزیابی می کنند. اما در هر دانشگاهی تعداد سوالات آزمون یوس می تواند متفاوت باشد.

نکته مهم اینکه برای شرکت در آزمون یوس باید شرایط لازم این امتحان را داشته باشید. از جمله اینکه تبعه کشور ترکیه نباشید. همچنین می بایست دارای مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم باشید. اما در جریان باشید که مسلط بودن به زبان ترکی استانبولی شرط اصلی برای شرکت در این امتحان نیست.

زیرا در ترکیه هم امکان و شرایط تحصیل به زبان ترکی را دارید و هم به زبان بین المللی انگلیسی. نکته دیگر اینکه برای امتحان ورودی دانشگاه هایی که در ترکیه به زبان انگلیسی آموزش می دهند، می توانید منابع مرتبط با آزمون آیلتس را مطالعه نمایید.

اما به منظور تحصیل در دیگر دانشگاه های ترکیه می بایست با زبان رسمی ترکی استانبولی آشنایی کافی داشته باشید. امتحان یوس یکیاز اصلی ترین آزمون ها ورودی به دانشگاه های کشور ترکیه است. در توضیح سوالات آزمون یوس با آتیلا استادی Atila Study همراه بمانید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp