در آغاز عنوان می شود که آزمون  Satبرای دانشجویانی است که تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند. بدین منظور داوطلبان می بایست نمرات خوب و بالایی در این آزمون بدست آورند. آزمونSat  به زبان بین المللی انگلیسی برگزار می شود. این آزمون در دنیا شناخته شده است. آزمون Sat شامل سوالاتی از درس های درک مطلب، ریاضیات و نگارش می باشد که هر کدام از این بخش ها ۸۰۰ نمره دارند.

در جریان باشید که اغلب، دانشگاه هایی این امتحان را برگزار می نمایند که شرایط و موقعیت تحصیل در رشته پزشکی و به زبان بین المللی انگلیسی را داشته باشند. هندسه و ریاضیات در آزمون Sat بیشتر در اولویت می باشد. سطح این آزمون از امتحان یوس سخت تر است. نتیجه این آزمون برای بعضی دانشگاه های ترکیه، شاخص و معیار نام نویسی دانشجویان می باشد از جمله دانشگاه حاجت تپه در شهر آنکارا. همچنین مدت زمان اعتبار مدرک این آزمون ۵ سال می باشد.

آزمون Sat از دو بخش مجزا تشکیل شده است، Sat 1   و Sat 2. دانشجویان خارجی که تصمیم به تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند با قبولی در آزمون Sat 1   می توانند به دانشگاه مورد نظر خود وارد شوند. هدف این آزمون ارزیابی مهارت ها و توانایی هایی مانند نوشتن، خواندن و ریاضیات می باشد. این امتحان 154 سوال تستی دارد که 52 سوال درباره خواندن، 44 سوال درباره نوشتن و 58 سوال مرتبط با مهارت ریاضی می باشد. حداقل نمره ای که باید برای قبولی در آزمون Sat بگیرید تقریبا ۱۳۰۰ نمره می باشد.

سوالات آزمون Sat ترکیه چه بخش هایی دارد؟

  • امتحان خواندن: در این بخش از امتحان، سوالاتی جهت سنجش درک مطلب طرح می شود. تمامی سوال ها تستی بوده و دارای اطلاعاتی مانند جدول، متن و نمودار می باشد. بخش دستور زبان و خواندن ۵۲ سوال داشته که محتوا های علمی و ادبی دارند.
  • آزمون زبان و نوشتن: در این بخش از آزمون Sat سه مبحث را از شما امتحان می گیرند مانند پیدا کردن غلط ها، خواندن و برطرف نمودن اشتباهات. این بخش دارای ۴۴ سوال تستی است که متشکل از معنی لغت، مهارت در نوشتن و ویرایش و گرامر می باشد.
  • بخش ریاضی در آزمون Sat: در این بخش از امتحان، سوالاتی مرتبط با حل مسئله طراحی شده است. برخی از سوالات این بخش تستی و برخی دیگر تشریحی هستند. امتحان ریاضی در این آزمون دو قسمت دارد. یکی ریاضی تستی که با ماشین حساب محاسبه می کنید. دوم محاسبه و امتحان بدون استفاده از ماشین حساب. سوال های این بخش از آزمون Sat، ۵۸ سوال با چند گزینه می باشد.
  • بخش مقاله نویسی: در این بخش از آزمون Sat تسلط شما در نوشتن و تحلیل در قالب مقاله سنجیده می شود. برای تکمیل مقاله خود در این آزمون ۵۰ دقیقه فرصت دارید. این قسمت در امتحان اختیاری می باشد. ولی در بعضی دانشگاه های ترکیه پاسخ به سوالات مقاله نویسی الزامی است. سوالات آزمون Sat ترکیه بسیار متنوع و جامع هستند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp