راهنمای تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه

قصد تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه را دارید ؟ آیا می دانید بدون شرکت در آزمونی می توانید از فرصت تحصیل پزشکی و رشته های مربوط به آن در این کشور بهره مند باشید ؟ نحوه ی درخواست ثبت نام برای تحصیل چگونه است ؟ هزینه ی درخواستی برای تحصیل در ترکیه در رشته های پزشکی چقدر است ؟ برای کسب اطلاعات بیشتر ، با ما همراه باشید. در ادامه در تلاش هستیم نکات مهمی را برای تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه ارائه دهیم.

تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه در حال حاضر توانسته مورد توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی باشد. تحصیل در خارج از کشور همواره یک فرصت بی نظیر و تجربه ی عالی برای شما خواهد بود. کشور ترکیه به دلیل داشتن شرایط مطلوب توانسته است توجه بسیاری از دانشجویان را در سراسر جهان ، به سوی خود جلب کند. برای اینکه بتوانید در دانشگاه های دولتی این کشور پذیرش دریافت کنید، باید در آزمون  YOS  ترکیه شرکت کرده و رتبه ی قابل قبولی به دست آورید.  حال سوال این است که فرصت تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه بدون آزمون برای دانشجویان بین المللی فراهم است ؟ بله. شما می توانید در دانشگاه های خصوصی این کشور بدون حضور در آزمونی، ، تحصیل خود را آغاز کنید.

تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه بدون آزمون

اغلب دانشگاه هایی که دانشجویان بین المللی را بدون آزمون قبول می کنند، دانشگاه های خصوصی هستند. البته در سال های اخیر برخی از دانشگاه های دولتی نیز فرصت های جذب دانشجو با شهریه های بالا و بدون آزمون را فراهم کرده اند. ناگفته نماند که بسیاری از دانشگاه های خصوصی این کشور دارای رتبه و رنکینگ های بسیار خوبی در جهان هستند به همین دلیل برای تحصیل در اولویت قرا  میگیرند. زبان تحصیل در این دانشگاه ها ترکی و انگلیسی است و رنکینگ بسیاری از آنها بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ می باشد. هزینه ی تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه نیز با توجه به دانشگاه انتخاب شده، متفاوت می باشد. سیستم آموزش پزشکی در کشور ترکیه مطابق با دستورالعمل های آموزش اروپایی و آمریکایی است. از آنجایی که در رشته های پزشکی باید دوره های کارآموزی بالینی را با حضور در کلینیک ها تکمیل کنید،  نیازمند آن هستید که آشنایی کافی با زبان ترکی داشته باشید. ناگفته نماند برای تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه بدون آزمون ، به دلیل اینکه هیچ آزمون اولیه ای از شما دریافت نمی شود، داشتن معدل خوب می تواند در پذیرش بسیار مهم باشد. تعیین

سطح دانش آموزان در این دانشگاه ها بر اساس معدل دوره های تحصیلی قبل است.

هزینه ی تحصیل در رشته های پزشکی در  کشور ترکیه

هزینه ی تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه یک مقدار ثابت نیست و به پارامترهای مختلفی وابسته است. به همین دلیل نمی توان یک نرخ مشخصی را در نظر گرفت. از جمله پارامترهای موثر در هزینه ی درخواستی تحصیل پزشکی در ترکیه می توان موارد زیر را در اولویت قرار داد:

  • رشته ی انتخابی
  • مدت زمان تحصیل
  • دانشگاه انتخاب شده
  • بهره مندی از گراندهای تحصیلی
  • شهر انتخاب شده برای تحصیل

هر یک از فاکتورهای یاد شده به مقدار قابل ملاحظه ای می تواند هزینه و شهریه ی لازم برای تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه را تحت کنترل قرار دهد. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی به مراتب نیازمند پرداخت هزینه ی بیشتری در مقایسه با دانشگاه های دولتی هستید. البته امکانات رفاهی بسیار خوبی نیز در دانشگاه های خصوصی در اختیار شما قرار می گیرد.  هزینه ی تحصیل در ابتدای سال مشخص می شود، پیشنهاد ما این است قبل از انتخاب یک دانشگاه حتما اطلاعات اولیه در مورد شهریه و هزینه ی پرداختی را به دست آورید تا بتوانید متناسب با بودجه ی موجود،  بهترین دانشگاه را انتخاب کنید.

کارشناسان ما اطلاعات کامل و جامع در این خصوص در اختیار شما قرار می دهند. با ما از پروسه ی اخذ پذیرش و تحصیل خود در دانشگاه های ترکیه مطمئن باشید. ما اینجا هستیم تا شما بدون اتلاف زمان و با دریافت اطلاعات کامل، بتوانید به اهداف خود دست یابید. به منظور دریافت مشاوره ی کامل برای تحصیل در ترکیه، همین اکنون با ما از طریق شماره ی 021-88975240 با  آتیلا استادی atila study در تماس باشید.

۲ هزنیه ی تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه

نحوه ی ثبت درخواست ثبت نام بدون آزمون در دانشگاههای ترکیه

برای تحصیل باید مدارک ویژه ای متناسب با دانشگاهی که انتخاب کرده اید، فراهم کنید. از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز می توان موارد زیر را نام برد:

·         مدرک زبان

·         مدرک آخرین مقطع

·         نامه انگیزشی

·         رسید دریافتی پرداخت مبلغ ثبت نام

·         تمکن مالی مشخص

·         ریز نمرات

·         رزومه تحصیلی و رزومه ی کاری

·         نمره GRE پروسه ی تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه را با atilastudy.com  آغاز کنید تا در کوتاهترین مدت زمان، امکان اخذ

پذیرش از بهترین دانشگاه های این کشور را به راحتی و بدون هیچ گونه دردسری، به دست آورید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه

  • آیا پذیرش بدون آزمون در رشته های پزشکی در کشور ترکیه بر امکان پذیر است ؟

بله . دانشگاههای خصوصی و البته برخی از دانشگاه های دولتی فرصت های مطلوب تحصیل، بدون آزمون را در نظر دارند.

  • بهترین گزینه برای تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه کدام است ؟

راهکار اول این است که در آزمون  SAT  یا بوس شرکت کرده و رتبه قابل قبولی کسب کنید. در غیر این صورت با داشتن معدل خوب می توانید از مزیت تحصیل بدون آزمون در این کشور بهره مند باشید.

  • آیا امکان انتقال دانشجو از دانشگاه های ترکیه به ایران موجود است ؟

در صورتی که از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشور پذیرش دریافت کرده اید می توانید اقدامات انتقالی را دنبال کنید. مقررات خاصی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

  • آیا امکان اخذ پذیرش با استفاده از چندین روش موجود است ؟

بله . متقاضیان می توانند در آزمون های مختلفی که برای پذیرش در دانشگاه های این کشور برگزار می شود، به طور همزمان شرکت کنند. اگر رتبه ی قابل قبولی نیز به دست نیاورند، می توانند تحصیل بدون آزمون را در اولویت قرار دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp