اخذ و دریافت ویزا دانشجویی ترکیه مراحلی دارد که شرکت آتیلا استادی  Attila Study  قصد دارد درباره آن مطالبی را برای شما علاقه مندان به اشتراک بگذارد. جوانان و دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا مشتاق تحصیل در دانشگاه های ترکیه هستند. علاوه بر آن به علت اینکه مدارک تحصیلی ترکیه در کشورهای اروپایی نیز اعتبار دارد، لذا اپلای و تقاضا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه نیز بالا است.

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان در  کشور ترکیه، می بایست حضورا به دفتر آن دانشگاه مراجعه نمایید. ابتدا شهریه را بر اساس رشته و مقطع تحصیلی تان پرداخت کنید. سپس کارهای ثبت نام را نیز می بایست انجام و تکمیل کنید. بعد از این مراحل دانشگاه برگه تاییدیه پذیرش تحصیلی را به شما می دهد، تا بتوانید جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اقدام نمایید. با تاییدیه ای که از دانشگاه می گیرید، باید به کشور خود برگشته و به کنسولگری یا سفارت کشور ترکیه بروید تا ویزا دانشجویی ترکیه را اخذ نمایید. مدت زمان اعتبار ویزا دانشجویی ترکیه یک ماه بوده و طی این زمان، وقت دارید که برای گرفتن دفترچه اقامت در ترکیه، خود را به مسئولین اداره امنیت این کشور معرفی نمایید. نکته دیگر اینکه ویزای تحصیلی ترکیه در داخل این کشور صادر نمی گردد، بلکه می بایست از کشور محل اقامت تان برای دریافت آن اقدام نمایید.

اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

در ادامه توضیحات، با شرکت آتیلا استادی Attila Study همراه بمانید تا مطالب کاربردی را درباره چگونگی دریافت ویزا دانشجویی ترکیه داشته باشید. یکی از اصلی ترین مراحل و اقدامات لازم برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، این است که از طریق اینترنت و آنلاین از سفارت ترکیه در کشور خود، وقت و زمان مصاحبه بگیرید

بعد از آن لازم است که مدارک و فرم های مرتبطی را به سفارت ترکیه بفرستید. فرم های مخصوص این کار را می توانید آنلاین یا از سفارت ترکیه تهیه نمایید. مرحله بعدی دریافت ویزا دانشجویی ترکیه، این است که سفارت مدارک شما را بررسی نموده و نوبتی را به عنوان وقت مصاحبه برایتان مشخص می نمایید. در نظر داشته باشید که برای مصاحبه، می بایست شخصا و به موقع به سفارت یا کنسولگری مراجعه کنید. برخی از مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه بدین ترتیب هستند:

 • پاسپورت معتبر حداقل دارای یک سال زمان اعتبار
 • تهیه عکس پرسنلی به تعداد و اندازه مورد نیاز
 • گواهی پذیرش از دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید.
 • پرداخت شهریه ثبت نام و ارائه گواهی پرداخت آن
 • مدرکی مرتبط با برگشت شما مانند بلیط
 • ارائه گواهی توانایی مالی به منظور تامین هزینه های تحصیلی و زندگی در ترکیه در طول سال تحصیلی
 • گواهی پرداخت هزینه های دریافت ویزا بر اساس ملیت و محل اقامت شما
 • گواهی سلامت پزشکی به منظور اخذ ویزا دانشجویی ترکیه
 • تاییدیه نداشتن سوء سابقه
 • حداقل اعتبار پاسپورت باید یک سال باشد.

مدارک لازم برای گرفتن اقامت تحصیلی ترکیه کدامند؟

برای اخذ دفترچه اقامت تحصیلی ترکیه، باید مدارکی را ارائه دهید. به برخی از مدارک لازم جهت این دفترچه اشاره می شود:

 • ارائه اصل پاسپورت تان
 • کپی صفحه های مهر خورده در پاسپورت
 • ارائه نامه ای در خصوص مدت یک ماه اقامت در ترکیه از دانشگاهی که پذیرش شده اید.
 • تهیه عکس پرسنلی به تعداد و سایز لازم
 • پرداخت مخارج و هزینه های مرتبط با اخذ ویزا دانشجویی ترکیه به اداره امنیت این کشور.

ویزای تحصیلی ترکیه برای یک سال صادر می گردد و همه دانشجویان می بایست هر ساله ویزای خود را تمدید نمایند. جهت تمدید ویزا دانشجویی ترکیه، دو ماه قبل از اینکه مدت اعتبار ویزای قبلی تان منقضی شود باید اقدام کنید. بدین منظور لازم است که مجدد به اداره امنیت کشور ترکیه مراجعه داشته باشید.

سپس با ارائه مدارک لازم از جمله مدارک هویتی و دانشگاهی خود، فرم درخواست تمدید ویزای تحصیلی ترکیه را پر کنید. در نظر بگیرید که با دریافت ویزا دانشجویی ترکیه، مجاز به کار و استخدام در اداره ها یا  مراکز خصوصی و دولتی این کشور نیستید.

فقط دانشجویانی بین المللی می توانند در این کشور حق کار داشته باشند، که در دانشگاه خود کارهای تحقیقاتی انجام می دهند. آن دسته از دانشجویانی که سوابق تحصیلی خوب و قوی داشته باشند می توانند در بعضی از شرکت های خارجی به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. با ارائه کامل مدارک لازم، می توانید اقامت تحصیلی ترکیه را اخذ نمایید.

آشنایی با انواع ویزای تحصیلی ترکیه

شرکت آتیلا استادی Attila Study شما عزیزان را با انواع ویزای تحصیلی ترکیه آشنا می سازد. ویزاهای دانشجویی این کشور با اهداف گوناگونی صادر می گردد که به برخی از آنها اشاره می نماییم:

 • صدور ویزا مخصوص دوره کارآموزی
 • صدور ویزای دوره آموزشی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی
 • ویزا برای تحصیل در مدرسه های ترکیه
 • صدور ویزا برای تحصیل در دانشگاه های گوناگون ترکیه
 • صدور ویزای تحصیلی ترکیه برای دوره کارآموزی اراسموس
 • صدور ویزا دانشجویی برای گذراندن دوره کارآموزی تخصصی AIESEC

 

برای دریافت هر کدام از ویزاهای تحصیلی ترکیه، باید مدارک و اسناد مورد نیاز و مرتبطی را ارائه دهید. علاوه بر آن هزینه های دریافت این نوع ویزاهای تحصیلی هم متفاوت می باشد. علاوه بر آن ویزای تحصیلی ترکیه، برای مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و کارشناسی صادر می گردد.

هزینه اخذ ویزا دانشجویی ترکیه چقدر است؟

در بخش پایانی این مقاله مطرح می شود که، هزینه اخذ ویزای تحصیلی ترکیه بر اساس تعداد و دفعات ورود به این کشور متفاوت است. بطور مثال هزینه دریافت ویزا دانشجویی ترکیه برای یک بار وارد شدن به این کشور حدود 55 یورو است.

ویزا دانشجویی ترکیه

اما مخارج و هزینه دوبار ورود به خاک کشور ترکیه یا (دابل اینتری) حدود 110 یورو است. همچنین هزینه اخذ ویزای تحصیلی ترکیه با هدف چندین بار ورود به این کشور، حدود 180 یورو است. مخاطبین گرامی، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره چگونگی و مراحل اخذ ویزا دانشجویی ترکیه می توانید ضمن بازدید از وب سایت  www.atilastudy.com با شماره های شرکت آتیلا استادی Attila Study  تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp