دپارتمان آتیلا إستادی
atilastudyatilastudyatilastudy
00905317442260
office@example.com
دفتر تهران:خیابان فاطمی روبروی هتل لاله،پلاک253 ط8 واحد17

در آغاز عنوان می شود که آزمون  Satبرای دانشجویانی است که تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند. بدین منظور داوطلبان می بایست نمرات خوب و بالایی در این آزمون بدست آورند. آزمونSat  به زبان بین المللی انگلیسی برگزار می شود. این آزمون در دنیا شناخته شده است. آزمون Sat شامل سوالاتی از درس های درک مطلب، ریاضیات و نگارش می باشد که هر کدام از این بخش ها 800 نمره دارند. 

در جریان باشید که اغلب، دانشگاه هایی این امتحان را برگزار می نمایند که شرایط و موقعیت تحصیل در رشته پزشکی و به زبان بین المللی انگلیسی را داشته باشند. هندسه و ریاضیات در آزمون Sat بیشتر در اولویت می باشد. سطح این آزمون از امتحان یوس سخت تر است. نتیجه این آزمون برای بعضی دانشگاه های ترکیه، شاخص و معیار نام نویسی دانشجویان می باشد از جمله دانشگاه حاجت تپه در شهر آنکارا. همچنین مدت زمان اعتبار مدرک این آزمون 5 سال می باشد.

آزمون Sat از دو بخش مجزا تشکیل شده است، Sat 1   و Sat 2. دانشجویان خارجی که تصمیم به تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند با قبولی در آزمون Sat 1   می توانند به دانشگاه مورد نظر خود وارد شوند. هدف این آزمون ارزیابی مهارت ها و توانایی هایی مانند نوشتن، خواندن و ریاضیات می باشد. این امتحان 154 سوال تستی دارد که 52 سوال درباره خواندن، 44 سوال درباره نوشتن و 58 سوال مرتبط با مهارت ریاضی می باشد. حداقل نمره ای که باید برای قبولی در آزمون Sat بگیرید تقریبا 1300 نمره می باشد.

سوالات آزمون Sat ترکیه چه بخش هایی دارد؟

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
X