جهت ورود به دانشگاه های ترکی زبان کشور ترکیه باید در آزمون تومر شرکت کنید. برگزاری این آزمون تحت نظارت دانشگاه آنکارا می باشد. در واقع دانشگاه آنکارا، اصلی ترین نهاد برگزاری این آزمون در شهرهای گوناگون دنیا می باشد. شهرهای ترکیه که آزمون تومر در آنها برگزار می شود عبارتند از آلانیا، آنتالیا، ازمیر و استانبول. مهارت زبان ترکی دانشجویان خارجی، در این آزمون سنجیده و ارزیابی می شود. علاوه بر آن حداقل نمره ای که باید در این آزمون برای ورود به دانشگاه های ترک زبان بگیرید ۶۰  است. در آزمون TOMER  باید به ۱۰۰ سوال پاسخ دهید و زمان این امتحان ۲۴۰ دقیقه است. بعد از ۱۰ تا ۱۵ روز پس از آزمون، نتایج مشخص می شود.

مدارک تومر به دو نوع ارائه می شود، دیپلم تومر ( Diploma) و گواهینامه ( Certificate)، که البته دیپلم تومر نیز انواع گوناگونی دارد. دانشجویی که مدرک دیپلم تومر را بگیرد، یعنی به زبان ترکی تسلط داشته و می توانند بخواند، بنویسد و به راحتی با ترک زبانان ارتباط برقرار کند.

گرفتن مدرک تومر نه تنها برای تحصیل در ترکیه لازم است، بلکه برای انجام شغل در این کشور هم یک امتیاز محسوب می شود. نوع دوم مدرک آزمون تومر، گواهینامه است. گواهینامه در سطح های مختلف به دانشجویان ارائه می شود. در کل چهار نوع سرتیفیکیت یا همان گواهینامه بر اساس مهارت تان وجود دارد. مانند مهارت ابتدایی، مهارت متوسطه و مهارت سطح پیشرفته و تخصصی. با اخذ انواع این گواهینامه ها، مهارت شما در خصوص زبان ترکی استانبولی از سطح اولیه تا عالی مشخص و طبقه بندی خواهد شد.

هزینه های شرکت در آزمون TOMER  چقدر است؟ هزینه  شرکت در آزمون TOMER بر حسب اینکه قصد دارید مدرک دیپلم بگیرید یا سرتیفیکیت، مشخص و تعیین می شود. تفاوت دیپلم با مدرک سرتیفیکیت در زمان اعتبار آن است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp