بررسی تحصیل مهندسی در کشور ترکیه بدون آزمون

تحصیل مهندسی در ترکیه چه مزیتی دارد ؟ چرا تحصیل در رشته های مهندسی در این کشور می تواند به نفع شما باشد ؟ دانشگاه های ممتاز ترکیه برای تحصیل در رشته های مهندسی کدام است ؟ هزینه ی تحصیل مهندسی در کشور ترکیه چقدر است ؟ آیا بدون آزمون می توان از دانشگاه مورد نظر پذیرش تحصیلی دریافت کرد؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته ی مهندسی در ترکیه چقدر است؟

تحصیل مهندسی در ترکیه به دلیل داشتن مزایای فوق العاده،  توانسته است توجه بسیاری را به سوی خود جلب کند. شما می توانید بدون شرکت در هیچ آزمونی در دانشگاه های خصوصی این کشور، پذیرش تحصیلی را دریافت کنید. ناگفته نماند اگر بتوانید جزو دانشجویان برتر باشید، بورسیه های ویژه ای برای تحصیل رایگان به شما تعلق می گیرد.  اگر قصد تحصیل در رشته های مهندسی در کشور ترکیه را دارید می توانید با ما در تماس بوده و راهنمای جامع به دست آورید. همکاران ما اطلاعات کامل برای اخذ پذیرش فوری را در اختیار شما قرار خواهند داد.

تحصیل در کشور ترکیه در یک نگاه

  • پایتخت  کشور ترکیه: آنکارا
  • زبان تحصیل در این کشور: ترکی-انگلیسی
  • مدت زمان تحصیل کارشناسی:  ۴سال
  • مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد:  ۲ سال
  • مدت زمان تحصیل دکتری: ۴ سال

مزیت تحصیل مهندسی در ترکیه

تحصیل مهندسی در ترکیه مزایای بسیاری دارد. شما می توانید با تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور به فرصت های شغلی بسیاری در اروپا و آمریکا دسترسی داشته باشید. بسیاری از دانشگاه های این کشور جزو دانشگاه های معتبر جهان هستند. از آنجایی که کشور ترکیه دارای تشابهات فرهنگی بسیاری با ایران است، دانشجویان ایرانی با مشکل خاصی در این کشور روبرو نخواهند بود. از سوی دیگر برای اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور، نیازمند اخذ ویزا نیستید. از مهمترین مزیت  تحصیل مهندسی در ترکیه می توان موارد زیر را نام برد:

·         هزینه های کمتر

·         عدم درخواست مدرک زبان

·         نزدیکی به کشورمان

·         تشابهات بسیار زیاد فرهنگی با کشورمان

·         مردم خونگرم و مهربان

·         فرصت شغل یابی

·         اجازه کار پاره وقت  در ترکیه

·         هزینه های پایین زندگی در ترکیه

·         دارا بودن دانشگاه های معتبر

۲ مزیت تحصیل مهندسی در ترکیه

مدارک لازم برای تحصیل مهندسی در ترکیه

برای تحصیل مهندسی در ترکیه هر یک از دانشگاه ها، شرایط و ضوابط ویژه ای را در نظر گرفته اند. به منظور کسب اطلاعات کامل می توانید به وب سایت دانشگاه مد نظر خود مراجعه کنید. از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش می توان موارد زیر را نام برد:

·         ترجمه دانشنامه دیپلم

·         ترجمه  پاسپورت

·         ارائه ی  قطعه عکس ۳*۴

·         ترجمه دانشنامه و  ریزنمرات

·         ارائه ی پاسپورت و البته کپی از آن

·         ترجمه رسمی کارت ملی

متناسب با دانشگاهی که مد نظر شما است، همکاران ما راهنمایی کامل در مورد شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در اختیار شما قرار خواهند داد. اگر اطلاعات کامل را بدست آورید، در این صورت می توانید به آسانی، پروسه ی پذیرش را تکمیل کنید. برای تحصیل مهندسی در ترکیه بدون آزمون، دانشگاه های خصوصی بهترین گزینه خواهند بود زیرا این دانشگاه ها فقط معدل سال های قبل را برای ارائه ی پذیرش تحصیلی در اولویت قرار می دهند. اگر بودجه ی کافی دارید می توانید تحصیل در دانشگاه های خصوصی را انتخاب کنید. دانشگاه های دولتی هزینه ی کمتری برای تحصیل می خواهند ولی مجبور به کسب نمره ی قابل قبول در آزمون های ورودی هستید.

هزینه ی تحصیل مهندسی در ترکیه

هزینه ی تحصیل مهندسی در ترکیه یک مقدار ثابت نیست و به فاکتورهای مختلف وابسته است. شهریه ی درخواستی برای تحصیل در رشته های مهندسی در وب سایت رسمی دانشگاه ها ارائه می شوند. به منظور کسب اطلاعات جامع در مورد هزینه ی تحصیل در ترکیه می توانید با ما در تماس باشد.  عوامل مختلفی در هزینه ی تحصیل تاثیر گذار است. دانشگاه های خصوصی به مراتب هزینه ی بسیار زیادی درخواست می کنند. البته امکانات تحصیلی بسیار خوبی توسط این دانشگاه ها ارائه می شود.

بسیاری از دانشگاه های خصوصی ترکیه جزو دانشگاه های معتبر دنیا است.

اگر تصمیم گرفته اید بعد از ادامه تحصیل در کشور ترکیه به ایران برگردید، حتما دانشگاه هایی را در اولویت قرار دهید که مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان هستند. در این صورت مدرک دریافت شده از آن دانشگاه مورد تایید بوده و شما می توانید به فرصت های شغلی در کشورمان دسترسی داشته باشید. با تحصیل مهندسی در ترکیه نه تنها می توانید یک تجربه ی بی نظیری را به دست آورید بلکه با بسیاری از دانشجویان بین المللی نیز در ارتباط خواهید بود.

۳شرایط تحصیل مهندسی در ترکیه

دانشگاه های برتر کشور ترکیه برای تحصیل

دانشگاه های معتبر بسیاری در کشور ترکیه است که برای تحصیل مهندسی در ترکیه می تواند گزینه ی ایده آل در نظر گرفته

شوند.  در سال ۲۰۲۱  رنکینگ دانشگاه های ترکیه بر اساس زیر می باشد:

ردیف           نام دانشگاه                       رتبه

۱.          دانشگاه کوچ (Koç University)          ۴۶۵

۲.         دانشگاه سابانجی (Sabanci University)       ۵۲۱-۵۳۰

۳.         دانشگاه بیلکنت (Bilkent University)          ۵۵۱-۵۶۰

۴.         دانشگاه فنی خاورمیانه (METU)                 ۶۰۱-۶۵۰

۵.        دانشگاه بغازیچی( Boğaziçi University)              ۶۵۱-۷۰۰

۶.    دانشگاه فنی و مهندسی استانبول                     ۷۵۱-۸۰۰

۷.        دانشگاه آنکارا  (Ankara University )      ۸۰۱-۱۰۰۰

۸.         دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)       ۸۰۱  -۱۰۰۰

۹.        دانشگاه استانبول (Istanbul University)       ۸۰۱-۱۰۰۰

دریافت راهنمای تحصیل مهندسی در ترکیه بدون آزمون

برای دریافت تحصیل مهندسی در ترکیه می توانید از خدمات آتیلا استادیatila study، بهره مند شده و اطلاعات کامل برای

دریافت پذیرش را به دست آورید. ما با بهره مندی از یک تیم بسیار حرفه ای در خدمت شما عزیزان هستیم. ما از صفر تا صد فرایند تحصیل در رشته های مهندسی در ترکیه در کنار شما خواهیم بود. کشور ترکیه به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر، مردمان مهربان و خونگرم و البته امکانات تحصیلی بسیار خوب توانسته است در اولویت بسیاری از دانشجویان باشد.

اگر به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستید ، کشور ترکیه می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد زیرا هزینه های تحصیل در این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر تردید نکنید همین اکنون با ما از طریق شماره ی ۸۸۹۷۵۲۴۰۰۲۱- در تماس باشید. ما اینجا هستیم تا شما به اهداف خود برسید. اخذ پذیرش فوری در ترکیه در رشته های مهندسی  را با www.atilastudy.com  تجربه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp